بهترین افزونه های بهینه سازی تصاویر وردپرس

افزونه بهینه سازی تصاویر وردپرس
نام نویسنده : امیر اکبری 1730 بازدید تاریخ انتشار : 98/04/13 دسته : وردپرس
آنچه شما در صفحه اول خواندید : اگر به دنبال بهترین افزونه برای بهینه سازی تصاویر وردپرس هستید پیشنهاد میکنیم این مقاله را از دست ندهید. افزونه های فشرده سازی تصاویر وردپرس به شما اجازه می‌دهند تا به راحتی تصاویر را در سایت خود برای سرعت و عملکرد بهتر بهینه‌سازی کنید. ...

معرفی بهترین افزونه های بهینه سازی تصاویر وردپرس

اگر به دنبال بهترین افزونه برای بهینه سازی تصاویر وردپرس هستید پیشنهاد میکنیم این مقاله را از دست ندهید.

یکی از کارهایی که باید برای بهبود و پیشرفت سایتتان انجام بدهید بهینه سازی می باشد که به همین منظور بهینه سازی تصاویر یکی از الویت های اصلی سایت داران شده چون که هر سایتی دارای تصاویری است حال درنظر بگیرید این تصاویر با سایز بالا و کیفیت بالا (کیفیت بالا اما بدون کاربرد) وجود داشته باشد ، قطعا لود سنگینی برای کاربرتان وجود آورده اید و همین مسئله باعث می شه احساس بدی به کاربرانتان دست بدهد

افزونه های فشرده سازی تصاویر وردپرس زیادی تا کنون به مجموعه افزونه های وردپرس اضافه شده اند که به شما اجازه می‌دهند تا به راحتی تصاویر را در سایت وردپرس خود برای سرعت و عملکرد بهتر بهینه‌سازی کنید که ما در این مقاله چند تا از خوب های بهینه سازی عکس برای وردپرس را معرفی می کنیم.
بهینه سازی تصاویر سایت از نظر سئو و افزایش سرعت بارگذاری سایت کمک بزرگی به شما می کنند یکی از تکنیکهای بهبود سئو سایت  افزایش سرعت سایت است و یکی از راههای افزایش سرعت سایت نیز، بهینه سازی و کاهش حجم تصاویر سایت است.

بهینه سازی تصاویر نه تنها به بارگذاری سریعتر کمک میکند بلکه باعث بهبود و افزایش سئو سایت هم خواهد شد.

در واقع شما می توانید بدون استفاده از افزونه صرفا با استفاده از ابزار های آنلاین بهینه سازی عکس این کار را انجام دهید یا از ابزار های آنلاین کاهش حجم تصاویر به همراه افزونه های کاهش حجم تصاویر استفاده کنید تا کاهش حجم را داشته باشید ولی افزونه ها به خاطر داشتن قابلیت های متعدد که ممکن هست ابزار های آنلاین بهینه سازی عکس نداشته باشند بیشتر به کارتان بیاید

 

حتی اگر بتوانید تصویر خود را در سایز پوسته خود در بیاورید بهتر هست یعنی اگر قالب شما در بخش نمایش مطالب عکس مطلب شما را 200 در 200 نمایش می دهد شما عکس 800در 800 قرار ندهید  ، درست است عکس سایز بزرگ شما برای کاربرتان در مرورگر وقتی سایت لود می شود همان 200 در 200 هست و این بخاطر استایل پوسته شما هست و در واقع یک عکس 800 در 800 با حجم بالا برای کاربر لود کرده و اگر دست کم 10 مطلب برای کاربر در صفحه بخواهید نشان بدهید ببینید چقدر فاجعه رخ می دهد ، سعی کنید پس تصاویر را به ابعاد مورد نیاز تغییر سایز دهید

با گرفتن خروجی وب از فوتوشاپ می توانید تصاویر را به سایز قابل توجهی کاهش دهید

افزونه reSmush.it

 

افزونه resmush.it

افزونه reSmush.it یکی از افزونه های بهینه سازی تصاویر وردپرس است. این افزونه شما را قادر می سازد به صورت خودکار تصاویر را در هنگام آپلود بهینه سازی کنید و همچنین میتوانید از گزینه بهینه سازی دستی برای تصاویر قدیمی استفاده کنید.
این افزونه از API reSmush برای بهینه سازی تصاویر استفاده می کند و به شما اجازه می دهد تا تصاویر را فشرده کنید. شما می توانید در صورت نیاز به اضافه کردن یک تصویر به اندازه کامل آن را از فشرده سازی خارج کنید و به صورت عادی (ORIGINAL) استفاده کنید. بزرگترین ضعف افزونه این است که سطوح فشرده سازی متفاوت ندارد.

افزونه EWWW image optimizer

افزونه ewww-optimizer

افزونه EWWW Image Optimizer یک انتخاب عالی برای فشرده سازی تصاویر وردپرس است. کار با این افزونه بسیار آسان است و می تواند به طور خودکار هنگام آپلود تصویر آن را بهینه کند. همچنین می تواند تصاویر آپلود شده قبلی را به صورت گروهی فشرده و بهینه سازی کند.
یکی دیگر از قابلیت های این افزونه این است که میتواند تصاویر را طوری تغییر فرمت دهد که کمترین حجم را داشته باشند.

افزونه compress jpeg & png images

 

افزونه Compress JPEG & PNG images

افزونه Compress JPEG & PNG images توسط تیم TinyPNG ایجاد شده است و شما باید برای استفاده از افزونه یک حساب کاربری ایجاد کنید. شما فقط می توانید 100 عکس هر ماه با حساب رایگان بهینه سازی کنید. این افزونه نیز مانند افزونه های قبلی می تواند به صورت خودکار تصاویر را پس از آپلود فشرده کند، و همچنین شما را قادر میسازد تصاویر قدیمی را به صورت گروهی بهینه سازی کنید.
با تنظیمات افزونه میتوانید اندازه های تصاویری که می خواهید بهینه سازی کنید را انتخاب کنید. علاوه بر این، می توانید حداکثر اندازه برای آپلودهای اصلی خود تنظیم کنید تا تصاویر بزرگتر از اندازه، به طور خودکار تغییر اندازه شوند.

این سرویس دهنده کاهش اندازه حجم تصاویر پلاگین فوتوشاپ خود را هم برای کاربران با قیمت 65 دلار قرار داده تا کاربران مک و ویندوز با دریافت افزونه بتوانند به طور مستقیم از فوتوشاپ کاهش حجم تصاویرو توسط این سیستم داشته باشند

همینطور سرویس آنالیز سایز صفحه ای برای کاربران قرار داده تا بتوانید با دادن آدرس هر سایتی که دوست دارید تعداد تصاویر این سایت (صفحه) را بدانیدو آماری همچون حجم اصلی تصاویر و حجم تصاویر بعد از کاهش و بهینه سازی و سرعت بارگذاری صفحه را به شما می دهد

افزونه shortpixel image optimizer

افزونه ShortPixel Image Optimizer

افزونه ShortPixel Image Optimizer یکی دیگر از افزونه های فشرده سازی تصاویر وردپرس است. برای استفاده از این افزونه باید ابتدا یک حساب بسازید سپس توسط API میتوانید افزونه استفاده کنید. حساب رایگان اولیه به شما این امکان را می‌دهد که هر ماه ۱۰۰ عکس فشرده سازی کنید. برای افزایش این محدودیت میتوانید آن را ارتقا دهید.
به محض فعال کردن این افزونه فشرده‌سازی تصاویر و ذخیره کردن تصاویرتان در یک پوشه جداگانه شروع می‌شود. یکی از قابلیت های عالی این افزونه اینست که به شما اجازه می‌دهد فایل اصلی را با نسخه فشرده‌شده مقایسه کنید تا تفاوت کیفیت را ببینید.

افزونه wp smush

 

افزونه wp smush

افزونه WP Smush یکی دیگر از افزونه های بهینه سازی تصاویر وردپرس است. این افزونه به صورت خودکار تصاویر را در هنگام آپلود فشرده می کند و همچنین می تواند برای فشرده سازی و بهینه سازی فایل های تصویری قدیمی تر مورد استفاده قرار گیرد. یکی از قابلیت های این افزونه اینست که شمارا قادر میسازد حداکثر وضوح تصویر را تنظیم کنید.
نسخه رایگان افزونه نیازی به ایجاد حساب برای استفاده از کلید API خود ندارد.
ویژگی بهینه سازی گروهی این افزونه اجازه می دهد تا شما به طور همزمان حداکثر 50 تصویر را بهینه سازی کنید و شما می توانید بهینه سازی گروهی را برای فشرده سازی تصاویر بیشتر مجددا راه اندازی کنید.

مقایسه امتیازات افزونه های فشرده سازی تصاویر وردپرس

طبق توضیحات مختصری که برای هر افزونه ارائه دادیم حالا قصد داریم تو سط یک تصویر عملکرد هریک از این افزونه هارا باهم مقایسه کنیم:

تست بهینه سازی تصویر JPEG

ما برای تست JPEG از تصویر زیر استفاده کرده ایم؛ حجم این تصویر در حالت عادی 118 کیلوبایت است.

بهینه سازی تصاویر وردپرس

نکته: برای این تست هیچگونه تنظیمات خاصی در افزونه ها اعمال نشده و از تنظیمات پیشفرض استفاده شده است.

مقایسه افزونه های بهینه سازی تصاویر وردپرس

تست بهینه سازی تصویر PNG

حالا قصد داریم یک تصویر PNG را تست کنیم.

بهینه سازی تصاویر وردپرس

ما برای تست PNG از تصویر بالا استفاده کرده ایم؛ حجم این تصویر در حالت عادی 102 کیلوبایت است.

مقایسه افزونه های بهینه سازی تصاویر وردپرس

کدامیک از افزونه ها برای بهینه سازی تصاویر وردپرس مناسب تر است؟

اگر به دنبال تنظیمات و سطوح فشرده سازی متفاوتی نیستید میتوانید از افزونه resmush.it  استفاده کنید.

اگر تعداد تصاویر شما در ماه بیشتر از 100 عدد نیست افزونه ShortPixel بهترین گزینه برای شماست و در صورتی که نیاز دارید تصاویر بیشتری را فشرده سازی کنید میتوانید نسخه تجاری این افزونه را تهیه و استفاده کنید.

اگر به دنبال تنظیمات انعطاف پذیر هستید میتوانید از افزونه EWWW Image Optimizer استفاده کنید.

نتیجه گیری

هدف این مقاله معرفی و مقایسه مختصر افزونه های بهینه سازی تصاویر وردپرس بود امیدواریم برایتان مفید بوده باشد.
فراموش نکنید که با بهنیه سازی تصاویر پهنای باند کمتری از هاستینگ شما استفاده میشود، سرعت سایت افزایش می یابد و همچنین تاثیر بسیار خوبی روی سئو سایت شما خواهد گذاشت.