بازگردانی نسخه های قبلی قالب و افزونه در وردپرس با WP Rollback

برگرداندن افزونه به نسخه قبلی در وردپرس
نام نویسنده : امیر اکبری 2950 بازدید تاریخ انتشار : 97/03/30 دسته : وردپرس
آنچه شما در صفحه اول خواندید : شاید گاهی اوقات برای شماهم اتفاق افتاده باشد که با بروزرسانی قالب یا افزونه های وردپرس، سایت تان دچار مشکلات خاصی شده باشد، در این پست قصد داریم به شما افزونه ای معرفی کنیم که با استفاده از آن قادر خواهید بود افزونه ها و قالب های وردپرس را به نسخه های قبلی باز گردانی کنید. ...

بازگردانی نسخه های قبلی در وردپرس با WP Rollback

یکی از دلایل محبوبیت قالب‌ها و افزونه‌های وردپرس، ارائه بروز رسانی‌ها در بازه‌های زمانی کوتاه توسط توسعه‌ دهندگان سیستم است. هسته وردپرس در بروز رسانی‌های مختلف، دچار تغییراتی می‌شود که نیازمند اعمال تغییرات در افزونه و قالب‌های وردپرس توسط توسعه ‌دهندگان است. همانطور که میدانید، شما همیشه باید از آخرین نسخه وردپرس، افزونه ها و قالب ها استفاده کنید، اما گاهی اوقات مشکلاتی در هنگام بروز رسانی نمایان می‌شود که نیازمند بازگردانی نسخه های قبلی در وردپرس است.

ما در این پست قصد داریم افزونه ای را معرفی کنیم که با استفاده از آن قادر خواهید بود افزونه ها و قالب های وردپرس را به نسخه های قبلی بازگردانی کنید.

افزونه WP Rollback وردپرس

افزونه WP Rollback یک افزونه حرفه‌ای و کاربردی برای وردپرس است که با استفاده از آن قادر به بازگردانی نسخه های قبلی در وردپرس خواهید بود. این افزونه کاربردی در مخزن وردپرس به ثبت رسیده است و تاکنون توانسته از میان +60.000 نصب فعال خود، امتیاز 4/9 از 5 را بدست بیاورد.

برخی از ویژگی های افزونه WP Rollback  وردپرس

  • قابلیت بازگردانی افزونه‌ها به نسخه‌های قبلی خود
  • قابلیت بازگردانی قالب‎های موجود در مخزن وردپرس به نسخه‌های قبلی خود
  • قابلیت‌ بازگردانی به چندین نسخه قبل
  • قابلیت مشاهده تغییرات نسخه افزونه نسبت به نسخه‌ قبلی خود
  • رابط کاربری ساده و آسان

نصب و فعال سازی افزونه WP Rollback  وردپرس

شما میتوانید این افزونه را  از انتهای همین پست دانلود و در سایت خود نصب و فعال‌ سازی کنید.

بازگردانی نسخه های قبلی افزونه ها در وردپرس

پس از نصب و فعال سازی افزونه مشابه تصویر زیر به صفحه افزونه‌ها در پیشخوان وردپرس مراجعه کنید.
همانطور که در تصویر می‌بینید دکمه‌ای با عنوان Rollback در مقابل هر افزونه اضافه شده است.
حال هریک از افزونه هایی که قصد دارید به نسخه قبلی آن بازگردانی کنید را انتخاب کنید و بر روی دکمه Rollback مقابل آن کلیک کنید.

بازگردانی نسخه های قبلی در وردپرس با WP rollback

با کلیک روی آن وارد صفحه جدیدی می‌شوید که می‌توانید نسخه‌های قبلی افزونه را مشاهده کنید.

بازگردانی نسخه های قبلی در وردپرس

همانطور که در تصویر مشاهده می‌کنید نام افزونه‌ای که در حال Downgrade (بازگردانی کردن) می‌باشد در توضیحات آن به همراه نسخه ‌های مختلف افزونه نمایش داده شده است، حال بر روی هر نسخه که قصد بازگشت به آن را دارید کلیک کنید و دکمه Rollback را انتخاب کنید.

با انتخاب این دکمه پنجره‌ای برای شما باز خواهد شد که در آن پیغام هشداری به همراه نسخه فعلی و نسخه‌ای که قصد بازگشت به آن را دارید نمایش داده می‌شود که برای تایید نهایی افزونه اجازه این کار را باید صادر کنید تا بازگشت به نسخه قبل انجام گیرد.

بازگردانی نسخه های قبلی در وردپرس با WP Rollback

بازگردانی نسخه های قبلی قالب های وردپرس

برای بازگردانی نسخه‌ های قبلی در وردپرس کافی است وارد بخش نمایش>پوسته‌ها شوید و قالب‌های موجود در مخزن وردپرس را به نسخه‌های قبلی بازگردانی کنید.
برای این‌کار کافی است روی پوسته مورد نظر خود کلیک کنید. در این صفحه با کلیک روی گزینه Rollback مانند بازگردانی افزونه ها، نسخه دیگری از قالب را انتخاب و روی گزینه Rollback کلیک کنید.

 

بازگردانی نسخه های قبلی در وردپرس با WP Rollback

دقت داشته باشید از آنجایی که قالب‌های فارسی لازم به راست‌چین شدن دارند، با Downgrade کردن قالب، در صورتی که قالب به صورت پیشفرض راست‌چین نشده باشد و خود شما اقدام به ترجمه و راست‌چین کردن قالب کرده باشید با این کار کلیه تنظیمات را از دست خواهید داد.

منبع: یوآی سایت